Kategorie: Organizačně oddílové články

Dobrý den pane 5/2002

Dobrý den Pane 2002 od Střihouna

Oddílové stanovy ?!...

Zdravím všechny medvědy a rovnou k věci.

Jelikož se stále bavíme rok co rok o tom samém (náboru nováčků) a nejsou všem jasná pravidla hry a možná je i trochu nechuť něco pro to udělat, tak teď vyslovím (napíšu) několik vět, které jsme již mnohokráte probrali a tak nějak se dohodli. Předem říhám (k), že to jsou věci již probrané a tak jsou brány jako vyřízené a každý člen je musí chtě nechtě dodržovat. Dále bych do toho chtěl vnést trochu pořádku, nějaké své nápady a novinky, které přicházejí shora (ČHS).

Takže:

Nejprve si rozdělíme pravomoci a uděláme pořádek na stole.

Oddíl má několik členů a né všichni touží po rozhodování, či jiné aktivitě (což je v pohodě). Dále jsou v oddíle lidé, kteří jej založily a tak k tomu i přistupují (což je pochopitelné). Pak jsou v oddíle lidé, kteří se snaží nějak žít oddílem (což je super). No a nakonec tu máme dva instruktory (bez komentáře).

 

Takže teď napíšu pár jmen, které považuji za Zdravé jádro:

Kotýsek, Jerry, Běhy, Kroky, Prófa.

Vynětí, či doplnění osobností ze seznamu Zdravého jádra je na Zdravém jádru a na chtění dané osobnosti být či nebýt...

 

Toto jsou instruktoři: Střihoun, Bobr

 

A teď k věci: Nováček chce být v oddíle.

1. Již byl členem některého jiného oddílu ČHS a zná se s někým z oddílu a souhlasí s tím aspoň jeden ze Zdravého jádra a předseda, zaplatí příspěvky a stává se členem.

2.
Varianta A - Je úplný nováček a zná se s někým z oddílu a souhlasí s tím aspoň jeden ze Zdravého jádra a předseda. Tento jeden ze Zdravého jádra ho provede nováčkovskou zkouškou a postará se o to, aby se z nováčka stal horolezec, který se dokáže o sebe postarat a nebude dělat ostudu. Své dovednosti prokáže před instruktorem a to za účasti svého patrona ze Zdravého jádra, zaplatí příspěvky a stává se členem.

Varianta B - Zaplatí 800,-Kč do oddílové kasy a podstoupí školení nováčků pod vedením instruktora, zaplatí příspěvky a stává se členem.

Tak a to je k danému tématu pro dnešek vše. Berte to jako hotovou věc, na které se dá stavět. Případné poznámky, rady, opravy atd. mi pošlete.

napsal Střihoun 10.5.2002

PS: Kdo nechce být v HOPSUKu a chce být horolezec registrovaný ČHS, může. Info o individuelním členství na stránkách ČHS. Je to otázka priorit a možností.

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.